PUSAT PENGAJIAN TERAS (PPT)
Aras Bawah, Blok Akademik 2,
Kolej Universiti Islam Antarabangsa Selangor (KUIS),
Bandar Seri Putra, 43000 Kajang, Selangor darul Ehsan.

address  +603 8911 7000   address  +603 8925 1071

Foto Nama dan Jawatan No. Sambungan /
Talian Terus
Alamat Emel
nurhairunisa Pn. Nurhairunisa binti Mohamad
Penolong Pendaftar Kanan
4118  nurhairunisa@kuis.edu.my
fahmizah Pn. Fahmizah binti Mohd Fuzi
Pembantu Tadbir Kanan (Kesetiausahaan) 
 4115  fahmizah@kuis.edu.my
norbiha Pn. Siti Norbiha binti Zulkafli
Pembantu Tadbir (Perkeranian / Operasi)
 4121 sitinurbiha@kuis.edu.my 
amirul En. Muhammad Amirul Fazli bin Zainal Anuar
Pembantu Am Rendah
 4115 amirulfazli@kuis.edu.my 
Foto Nama dan Jawatan No. Sambungan /
Talian Terus
Alamat Emel
hairol anuar Dr. Hairol Anuar bin Mak Din
Dekan
No. Bilik : Pejabat PPT
4123 hairolanuar@kuis.edu.my
rosfazila Dr. Rosfazila binti Abd Rahman
Timbalan Dekan (Akademik & Penyelidikan)
No. Bilik : Pejabat PPT
 4117

rosfazila@kuis.edu.my

wazzainab Pn. Wazzainab binti Ismail
Timbalan Dekan (Pembangunan Mahasiswa & Alumni)
No. Bilik : Pejabat PPT 
 4119 wazzainab@kuis.edu.my

Foto Nama dan Jawatan No. Sambungan /
Talian Terus
Alamat Emel
maad  

En. Maad bin Ahmad
Ketua Jabatan
No. Pejabat : 4107

 3389 maad@kuis.edu.my 
yosef niteh

Dr. Muhammad Yosef Niteh
Dekan Pusat Asasi
No. Pejabat : Pejabat Pusat Asasi

6251 myosef@kuis.edu.my 
hasliza  

Pn. Hasliza binti Talib
Pensyarah
No. Pejabat : 4203

4234  hasliza@kuis.edu.my 
profile lelaki

En. Muhammad Ikhwan bin Azlan
Pensyarah
No. Pejabat : 1105

3411 ikhwan@kuis.edu.my
idayu

Pn. Noor Idayu binti Abd Wahid
Pensyarah
No. Pejabat : 4211

4209 nooridayu@kuis.edu.my
norsaadah

Pn. Norsaadah binti Din @ Mohd Nasirudin
Pensyarah
No. Pejabat : 4313

4301 norsaadah@kuis.edu.my
profile perempuan

Pn. Nur Azimah binti Abdul Aziz
Pensyarah
No. Pejabat : 2256

3326 nurazimah@kuis.edu.my
zaleha  

Pn. Siti Zaleha binti Ibrahim
Pensyarah
No. Pejabat : 4333

 4345 sitizaleha@kuis.edu.my 
rashidah

Pn. Siti Rashidah binti Abd Razak
Pensyarah
No. Pejabat : 1209

2115 sitirashidah@kuis.edu.my
profile perempuan Pn. Aemy Elyani binti Mat Zain
Pensyarah
No. Pejabat : 2107
2107

aemyelyani@kuis.edu.my

syafini Pn. Nurul Syafini binti Ab. Rahman
Pensyarah
No. Pejabat : 2107
2107

nurulsyafini@kuis.edu.my

profile perempuan Pn. Suhaila binti Sharil
Pensyarah
No. Pejabat : 5209
6257

suhaila.sharil@kuis.edu.my

profile lelaki En. Mukhamad Khafiz bin Abdul Basir
Pensyarah
No. Pejabat :4314 
4306

mukhamadkhafiz@kuis.edu.my

fairooz En. Mohamed Fairooz bin Mohamed Fathillah
Pensyarah
No. Pejabat : 4314
4306

mfairooz@kuis.edu.my

profile perempuan Pn. Noraini binti Mohamad
Pensyarah (Cuti Belajar)
No. Pejabat : -
-

norainimohamad@kuis.edu.my

Foto Nama dan Jawatan No. Sambungan /
Talian Terus
Alamat Emel
ku fatahiyah  

Pn. Ku Fatahiyah binti Ku Azizan
Ketua Jabatan
No. Pejabat : 4111

4109  kufatahiyah@kuis.edu.my
aishah amirah Pn. Aishah Amirah binti Zainal Abidin
Pensyarah
No. Pejabat : 4211
4209 aishahamirah@kuis.edu.my
awatif  

Pn. Awatif binti Abdul Rahman
Pensyarah
No. Pejabat : 4117

4103  awatif@kuis.edu.my
farahnaz

Pn. Farahnaz binti Mohd Khalib
Pensyarah
No. Pejabat : 2337

2310  farahkhalib@kuis.edu.my
profile perempuan

Pn. Hafida binti Mohamed Nordin
Pensyarah
No. Pejabat : Pejabat BPM 2

3541 hafida@kuis.edu.my
hairun  

Pn. Hairun Najuwah binti Jamali
Pensyarah
No. Pejabat : 1207B

 3105  hairunnajuwah@kuis.edu.my
profile lelaki

En. Idi Hamdi
Pensyarah
No. Pejabat : 1210

3382 idi.hamdi@kuis.edu.my
 khalid

Dr. Khalid bin Ludin @ Jamaluddin
Pensyarah
No. Pejabat : 4102

- khalid@kuis.edu.my
norfaezah  

Dr. Norfaezah binti Mohd Hamidin
Ketua Pembangunan dan Penyelidikan, PPS
No. Pejabat : 4213

4239 norfaezah@kuis.edu.my
shafiqah

Cik Nur Shafiqah binti Abdullah
Pensyarah
No. Pejabat : 2313

- shafiqah@kuis.edu.my
puziah  

Pn. Puziah binti Abd Wahab
Ketua Seminar dan Penerbitan, PPS
No. Pejabat : 5204

6262  puziah@kuis.edu.my
rosmawar

Cik Rosmawar binti Mohamed
Pensyarah
No. Pejabat : 2252

2216  rosmawar@kuis.edu.my
fatimah

Pn. Siti Fatimah binti Shafiee
Pensyarah
No. Pejabat : 2252

2216   sitifatimah@kuis.edu.my
nurhajariah  

Pn. Siti Nurhajariah binti Md Isa
Pensyarah
No. Pejabat : 4201

4236  nurhajariah@kuis.edu.my
fairaz  

En. Wan Mohd Fairaz bin Wan Mohd Ghazali
Pensyarah
No. Pejabat : 1105

3411 fairaz@kuis.edu.my
wazzainab

Pn. Wazzainab binti Ismail
Timbalan Pengarah (Pembangunan Mahasiswa & Alumni)
No. Pejabat : Pejabat PPT

4119  wazzainab@kuis.edu.my
zuraifah

Pn. Zuraifah binti Zaini
Pensyarah
No. Pejabat : 2111

2114  zuraifah@kuis.edu.my
fahed Dr. Fahed Maromar
Pensyarah
No. Pejabat : 1205
1305

fahed@kuis.edu.my

shafie

En. Mohd Shafie bin Zulkifli
Pensyarah
No. Pejabat : 4206

- mohdshafie@kuis.edu.my
muhammad

En. Muhammad bin Hashimee
Pensyarah
No. Pejabat : 2342

2315 muhammad@kuis.edu.my
nidana

Pn. Nidana binti Yahya
Pensyarah
No. Pejabat : 4212

4208 nidana@kuis.edu.my
farah

Cik Farah Nur-Rashida binti Rosnan
Pensyarah
No. Pejabat : 2256

3326  farahnurrashida@kuis.edu.my
diyak En. Diyak Ulrahman Mat Saad
Pensyarah
Nombor Pejabat : 4206
- diyakulrahman@kuis.edu.my
hanis Pn. Hanis Najwa binti Shaharuddin
Pensyarah
Nombor Pejabat : 2312
2328 hanisnajwa@kuis.edu.my
hamdi En. Hamdi Khalis bin Kadri
Pensyarah
Nombor Pejabat : 3305
- hamdikhalis@kuis.edu.my
profile perempuan Pn. Hibriyatul Rifhan binti Abu Bakar
Pensyarah
Nombor Pejabat : 2312
2328 hibriyatulrifhan@kuis.edu.my
profile perempuan En. Mohamad Zaquwan bin Zakaria
Pensyarah
Nombor Pejabat : 2343
2323 zaquwan@kuis.edu.my
profile perempuan Cik Nik Zuraihan binti Nik Mat Kamil
Pensyarah
Nombor Pejabat : 5209   
6257 nikzuraihan@kuis.edu.my
rafshamjani En. Mohd Rafshamjani bin Mohd Lasim
Pensyarah
Nombor Pejabat : 2343       
2323 rafshamjani@kuis.edu.my
amilin Cik Noorul Amilin binti Nordin
Pensyarah
Nombor Pejabat : 1237B
1140 mimiesyawalisa@kuis.edu.my
mimie Cik Mimie Syawalisa binti Salehudin
Pensyarah
Nombor Pejabat : 1237B   
1140 nuraisyah@kuis.edu.my
aisyah abu hassan

Cik Nur Aisyah binti Abu Hassan
Pensyarah
No. Pejabat : 4212

4208

nuraisyah@kuis.edu.my

maal En. Maal Fikri bin Jelani
Pensyarah
No. Pejabat : 2315
2337

maalfikri@kuis.edu.my

Foto Nama dan Jawatan No. Sambungan /
Talian Terus
Alamat Emel
rohaini Pn. Rohaini binti Amin
Ketua Jabatan
Nombor Pejabat : 4109
3259

rohaini@kuis.edu.my

rosfazila

Dr. Rosfazila binti Abd Rahman
Timbalan Dekan (Akademik & Penyelidikan)
Nombor Pejabat : Pejabat PPT

4117  rosfazila@kuis.edu.my
abd ganing

En. Abd Ganing Laengkang
Pensyarah
Nombor Pejabat : 2109

2109   abdulganing@kuis.edu.my
ayu

Cik Ayu Nor Azilah binti Mohamad
Pensyarah
Nombor Pejabat : 4116

3528  ayunorazilah@kuis.edu.my 
hairol anuar

Dr. Hairol Anuar bin Hj. Mak Din
Dekan PPT
Nombor Pejabat : Pejabat PPT

 4123 hairolanuar@kuis.edu.my 
profile perempuan

Dr. Norfazila binti Abd. Hamid
Timbalan Pengarah PPS
Nombor Pejabat : 5108

3516  norfazila@kuis.edu.my 
azlina

Pn. Nor Azlina binti Endut
Pensyarah
Nombor Pejabat : 5206

6260 norazlina@kuis.edu.my
norhasliza

Pn. Norhasliza binti Ramli
Pensyarah
Nombor Pejabat : 2334

2318 hasliza@kuis.edu.my
riduan

En. Riduan bin Makhtar @ Che Ismail
Pensyarah
Nombor Pejabat : 2338

 2311 riduan@kuis.edu.my 
sohana

Pn. Sohana binti Abdul Hamid
Pensyarah
Nombor Pejabat : 5307

6306 sohana@kuis.edu.my
zahanim

Pn. Zahanim binti Ahmad
Pensyarah
Nombor Pejabat : 5208

6258  zahanim@kuis.edu.my 
nazeer

En. Ahmad Nazeer bin Zainal Arifin
Pensyarah
Nombor Pejabat : 4103

 4126  ahmadnazeer@kuis.edu.my
shahrul nizam Dr. Mohd Shahrul Nizam bin Mohd Danuri
Pensyarah
Nombor Pejabat : 2109
2109

msnizam@kuis.edu.my

zurina Pn. Zurina binti Abdullah
Pensyarah (Cuti Belajar)
Nombor Pejabat : -
-

zurinaabdullah@kuis.edu.my

mais pws lzs mais-corp kuiscell mpp kpt akept kpt soaring upwards

Kolej Universiti Islam Antarabangsa Selangor (KUIS)
address  Bandar Seri Putra, 43000 Kajang, Selangor, MALAYSIA  address  2.891009, 101.788373  address  +603 8911 7000  address  +603 8926 8462
address  info@kuis.edu.my (umum) / admission@kuis.edu.my (kemasukan) / webmaster@kuis.edu.my (laman web)